Ordodonti

Diş sağlığı konusunda oldukça uzman bir kadro ile hizmet vermekte olan kurumumuz ortodonti noktasında da en kaliteli uygulamaları hastalarına sunmaktadır. Ortodonti sadece dişle ilgili değil çene ve yüz bölgesindeki bütün bozuklukları kapsayan oldukça geniş bir sahadır. Diş, yüz ve çene bölgesinde çeşitli şekillerde meydana gelmiş olan görsel bozuklukların tedavisinde veya bu bozuklukların daha ileri safhalara varmaması için önleyici hekimlikte devreye girmektedir. Bu yönüyle ortodonti son derece hassas neticeleri itibariyle de bireyin görsel ve sağlık açısından önem verdiği bir saha olarak kurumumuz bünyesinde yer almaktadır. Bu sebeple kurumumuz son derece teknik ve tecrübeli olan bir kadro ile hizmet vererek estetik ve fonksiyonel anlamda ağız ve diş sağlığını korumak için bütün uygulamaları hastalarına sunabilmektedir.

ortodonti

Ortodonti Tedavisi

İnsanın çene ve yüz yapısında meydana gelen bütün İskelet ve görünüm sorunlarını kapsayan ortodonti çok geniş bir sahada uygulama imkânı bulunan diş hekimliği dalıdır. Firmamız bünyesinde hizmet vermekte olan bütün ortodontist hekimler estetik konuda kaliteli işler çıkartmakla birlikte koruyucu ortodonti dediğimiz uygulamalara da ağırlık verilmektedir. Ortodonti sahasına girmekte olan sorunların birçoğunda doğuştan gelen bir takım sorunlar bulunmaktadır. Damak ve dudak yarığı ile iskelet problemleri diş gelişimini etkileyen en önemli sorunların başında gelmektedir. Ayrıca bir takım genetik sorunlar da dişlerin yeterli şekilde gelişmemesine veya diş eksikliğine sebep olabilmektedir. Bu durum yine ortodonti sahasına giren çeşitli problemleri ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca bazı davranış sorunları da ortodontik rahatsızlıklar için uygun ortam hazırlamaktadır. Sürekli olarak kalem ve benzeri gibi objeleri ısırma, özellikle çocuklar için şiddetli bir şekilde parmak emme dişleri bozacak şekilde dilin dişler arasında dolaştırılması zaman içerisinde ortodontik sorunlar ortaya çıkartabilmektedir. Başka bir sorun da yoğun antibiyotik kullanımına bağlı olarak süt dişlerinin erken kaybedilmesi ve ağızda oluşan boşluklar sebebiyle diş yapısının bozulmasıdır.

Ortodonti sahasına girmekte olan bütün problemlerde kurumumuz kaliteli ve modern uygulamalar ile tedavi yöntemi geliştirmektedir. Diş teli dediğimiz bırak aletlerin kullanılması en çok tercih edilen uygulamalardır modern ve görünmeyen braketler sayesinde genellikle bir veya iki yıl içerisinde dişlerin görünümü normale döndürülmekte yüz güldüren sonuçlar ortaya çıkmaktadır.