Diş Estetiği

Vücut görünümünde estetiğin sağlanması için dış görünüme önem verildiği kadar dişlerin görünümüne de önem verilmelidir. Dişler ağız yapısı içerisinde konuşma, gülümseme ve yemek yeme noktasında insanların sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olmasına sağlarlar. Bu nedenle estetik yapısının korunması veya oluşturulması gerekir. Kurumumuz nitelikli hekimlerimiz sayesinde diş estetiği noktasında başvuruda bulunan hastalarımız için kişinin yüzüne uyum sağlayacak şekilde ve doğal bir görünüme sahip olan beyaz renkli dişler oluşturmayı hedeflemektedir. Doğal bir yapıda olmayan ve renk konusunda çok abartılı davranılan dişler de estetik bir görüntü oluşmayacağı gibi herkes tarafından fark edilecek nitelikte bir rahatsızlıkta oluşturabilir. Merkezimizde estetik uygulamaları yüksek titizlik gösterilerek uygulanmaktadır.

Merkezimize başvurarak diş estetiği noktasında tedavi talebinde bulunan hastalar için bir takım hazırlık aşamaları uygulanmaktadır. Bu hazırlık aşamalarının başında öncelikle klinik ve radyolojik muayenenin yapılması bulunur. Bu aşamada hastanın ağız ve diş sağlığının değerlendirilmesi için muayene ve ağız röntgeni gibi yöntemler kullanılır. Daha sonrasında ağız içerisinde diş yapısına uygun şekilde ölçüler alınarak diş ve doku modelleri oluşturur. Yüz ve profil için farklı fotoğraflar alınarak özellikle gülüş sırasında fotoğraflama yapılarak farklı görüntüler elde edilir. Tüm bu alınan kaynaklar birbirleriyle eşleştirilerek doğru bir planlama yapılır ve hastalarımıza modellemelerin nasıl bir sonuç oluşturacağı ve tedavinin nasıl yapılacağı anlatılır.

diş estetikliği

Diş Estetiği Öncesi ve Sonrası

Hastalarımız tarafından merkezimize estetik uygulamaları için başvurulduğunda en çok talep edilen nokta doğru bir gülüşe sahip olmaktır. Doğal bir şekilde gülebilen insanlar gerçekleştirdiğimiz uygulamalar sonrasında bizim için en doğru sonuç olmaktadır. Bu nedenle diş estetiği uygulamalarında hastalar için ağız, dudak ve diş yapısı üzerinde modellemeler yapılarak doğru bir gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Gülüş tasarımı ile beraber estetik tedavilerin arasında diş eti seviyelerinin düzenlenmesi, dişlerde beyazlatma işlemi uygulanması, porselen kaplama işlemleri yapılması, metal destekli porselen kaplamalar kullanılarak dişlerde estetik yapının oluşturulması ve dolgu işlemlerinde porselen kullanılmasıyla estetik elde edilmesi bulunur. Tüm bu tedaviler merkezimiz bünyesinde profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.