Diş Dolgusu

Çeşitli şekillerde dişlerde çürükler meydana geldiğinde doğal yöntemlerle çürük ilerlemesi durdurulamayınca genellikle kaybolan madde kaybının yerine konulabilmesi için çürüklerin temizlenip dişin uygun olan malzemelerle doldurulması işlemine diş dolgusu denmektedir. Böylece dişler çekilmeden dolgu malzemeleri ile uzunca bir süre daha sizin için kullanım vaat edecektir. Eğer çürükler çok ileri boyutta ise diş çekimi gerçekleştirilirken son noktaya kadar genellikle diş dolgusu yöntemi kurumumuz tarafından uygulanmaktadır. Böylece doğal dişlerin muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Günümüzde ileri teknoloji sayesinde çok modern ve farklı yöntemlerle diş dolgusu yapılarak uzun yıllar doğal dişler kullanılmakta böylece ağız sağlığı korunmaktadır.

Çok farklı yöntemlerin devreye girmekte olduğu diş dolgusu yöntemlerinin tamamı kurumumuz tarafından sunulabilmektedir. Bunlardan kompozit dolgular en çok tercih edilen uygulamaların arasında yer almaktadır. Çürüklerde kırıklarda veya estetik amaçlı yapılmakta olan kompozit dolgular dişin içeresindeki kavitelere tabaka tabaka yerleştirilmelidir. Bu yöntemde olan dolgular özel ışık yöntemi ile sertleştirmektedir. Son derece ekonomik olan kompozit dolgu sonrası rahat bir kullanım ortaya çıkmaktadır. Seramik inlay dediğimiz dolgu türü de son derece estetik bir görünüme sahip uygulamalardır. Dişteki çürük ve kırık olan kısımlar laboratuvar ortamında hazırlanmış olan seramik dolgularla yenilenmektedir. Porselen dolgular hazırlanırken oldukça modern teknolojiler devreye girdiğinden dolayı son derece sağlam ve doğal görünüme oldukça yakındır. Ayrıca diş yapısına da oldukça uygun olan seramik dolgu giderek artan bir taleple karşılanmaktadır. Kompozit inlay dediğimiz dolgularda da ölçüye göre dolgu hazırlanmakta ve özel yapıştırıcılarla dişe uygulanmaktadır. Genellikle kompozit inlay dolgu yöntemi kompozit dolgunun tabaka tabaka şekilde uygulanmayacak olduğu çok büyük kavitelerde kullanılmaktadır. Böylece büyük oyukların doldurulması sırasında kullanılan modern yöntemlerden birisidir.

diş dolguları

Diş Dolgusu Ağrısı

Ağızdaki diş sağlığının korunabilmesi doğal dişlerin muhafaza edilebilmesi için ekiplerimiz tarafından uygulanmakta olan diş dolgusu yöntemlerinde asla kaliteden taviz verilmemektedir. Diş dolgusunda kullanılan maddeler oldukça önemlidir. Bu sebeple kurumumuz bünyesinde en kaliteli dolgu malzemeleri kullanılarak diş dolgusu gerçekleştirilmektedir ki her bütçeye hitap eden farklı çözümlerimiz bulunmaktadır.