Diş Beyazlatma

Günlük hayatta sürekli bir şekilde tüketilen çay, kahve, sigara ve diğer gıda maddeleri nedeniyle dişlerde bulunan beyazlık kaydedilebilir. Tekrar beyaz bir dişe kavuşmak için porselen diş uygulaması yapılabileceği gibi daha kolay ve alternatif bir yöntem olarak diş beyazlatma işlemi de gerçekleştirilebilir. Hem ekonomik bir yöntem olan hem de dişlerin aşınmamasını sağlayan bir yöntem olarak beyazlatma işlemi daha koruyucu bir işlemdir. Merkezimizde en çok tercih edilen diş estetiği işlemlerinden biri olarak beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Hekimlerimiz tarafından yapılan inceleme sonrasında porselen diş uygulaması yerine bu uygulamanın yapılması uygun görüldüğünde hastalarımız için sağlıklı ve kaliteli bir uygulama ile beyazlatma işlemi uygulanır.

diş beyazlatma

Kalıcı Diş Beyazlatma

Kurumumuzda verilen diş beyazlatma hizmeti iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Bu yöntemlerden birisi muayenehanede hekim tarafından gerçekleştirilen yöntem olmakla birlikte diğeri ise evinizde kendi uygulayabileceğiniz yöntemdir. Hekimlerimiz tarafından muayenehanelerimizde gerçekleştirilen işlemlerde dişin yapısı ve rengine göre tek seans veya daha fazla seans ile işlem tamamlanabilir. İşlemin amacında dişlerin izole edilmesi ve üzerilerinde beyazlatma işlemi sağlayacak jel kullanılması bulunur. Beyazlatma işlemi için bu jelin ısısı ve lazer cihazlar kullanılabilir. Beyazlatma işlemi sırasında dişlere ısı vermeden kullanılan lazer cihazları sayesinde işlem yapılarak hızlı bir sonuç elde edebiliyoruz.

Dişler insan sağlığı açısından ihmal edilen konuların başında yer alır. Sağlıklı dişlere sahip olmak için yeterli bakım yapan ve muayene olan kişiler olmayanlara göre geride kalır. Ancak belli bakımların yapılması ve aralıklı olarak muayene olmak dişlerin sağlıklı kalmasını sağlar. Sağlıklı dişin göstergesi olarak beyazlık ilk sırada yer alır. Sağlıklı, çürüksüz ve sorunsuz olan dişler beyaz ve parlak olarak görülür. Ancak bazı durumlarda diş sağlıklı olsa bile beyaz olmayabilir. Bu gibi durumlarda dişleri beyazlatmak için bazı tedaviler uygulanır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızlı ve etkili şekilde beyazlatma sağlanabilir.

Sağlıklı Dişleri Beyazlatmak İçin Neler Yapılır?

Dişleri beyazlatmak için birbirinden farklı yöntemler sizler için uygulanabilir. Diş beyazlatma yöntemlerinden ilki jel kullanılarak beyazlatmadır. Sizin için özel olarak hazırlanacak olan diş kalıbınız içerisine koyacağınız jel ile beyazlama sağlanır. Bu kalıbı gece yatarken dişinize yerleştirmeniz gerekir. Sabaha kadar kalan kalıp ve içerisindeki jel dişin beyazlamasını sağlayacaktır. Ancak bu tedaviden önce dişin diğer sağlık problemleri ortadan kaldırılmalıdır. Özellikle diş taşı gibi dişin beyazlamasını engelleyen unsurlar temizlenmelidir. Bu işlemlerden sonra beyazlatma işlemine başlanabilir. Kliniğimizde uzman doktorlar ile yapılan tedavilerde dişlerinizdeki beyazlamayı çok rahat takip edebilirsiniz.

Dişleri Beyazlatmak İçin Lazer Yöntemi

Dişlerindeki sarı renk tonundan şikâyetçi olanlara dişleri beyazlatmak için lazer tedavisi de uygulanır. Klinik ortamında profesyonel olarak uygulanan bu beyazlatma yöntemi hem etkili hem de hızlı bir yöntemdir. Lazer yönteminde dişlere uygulanan özel ışık ile beyazlatma sağlanır. Bu işlemden önce yine diğer sağlık sorunları ortadan kaldırılır. Sonrasında dişin üzerine beyazlatma sağlayan özel bir ilaç sürülür. Bu ilaç sonrasında dişe uygulanan lazer ışığı dişin beyazlamasını sağlar. Dişte lazer ile sağlanan beyazlama sadece dış kısmında gerçekleştirilir. İç kısma ulaşmayan lazer ışığı ve ilaç dişe her hangi bir zarar vermez. Dişin beyazlaması bu şekilde kalıcı şekilde sağlanmış olur. Diş beyazlığı özellikle estetik olarak güzel bir görüntü ortaya çıkması için talep edilir. Dişlerin sağlıklı olması ile birlikte beyaz olması en ideal görüntülerden olacaktır.

Diş Beyazlatmak için hemen randevu alabilirsiniz: