Diş Ağrısı

 

Diş ağrısı, diş problemleri arasında en çok karşılaşılan rahatsızlıktır. Hemen herkesin tek sefer de olsa diş ağrısı ile karşı karşıya kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun nedeni de diş problemlerinin tamamının ortak belirtisinin diş ağısı olmasıdır. Diş ağrısı, son derece rahatsız edici, kişilerin keyfini ve huzurunu kaçırıcı niteliktedir. Bununla birlikte diş ağrısı, dişlerle alakalı çeşitli rahatsızlıkların sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Ortaya çıktığı anda ve kişinin farkına vardığı anda da tedavi edilmesi gerekir. Diş ağrıları, çeşitli gerekçelerden dolayı ortaya çıkar ve kesin olarak kurtulmak için öncelikle sebebinin belirlenmesi gerekir.

 

Diş ağrısı, genel itibariyle diş, diş eti veya kemiğe bağlı olarak ortaya çıkar. Sebepleri ise pek çok olabilir. Mesela, dişte oluşan çürükten dolayı diş ağrısı oluşabilir ki en yaygın ağrı sebebidir. Yine diş etinde oluşan hastalıklar, iltihap kapmalar da diş ağrılarına sebebiyet verebilir. Bazen kişi fark etmese de dişte çatlaklar oluşabilir. Bu çatlaklar bazen anında, bazen de zamanla ağrılara sebebiyet verebilir. Diş etinin çekilmesi ile ortaya çıkan kök yüzeyi darbelere ve baskılara açık hale gelir. Bunun sonunda da diş ağrısı oluşabilir. Diş etinde olduğu gibi diş minesinde de aşınmalar oluşabilir. Bu aşınmalar zamanla artarsa ağır diş ağrılarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Bazen de dişler ve diş etinin iyice hassaslaşması sonucu dişler, arasına giren herhangi bir yiyecekten dolayı dahi sızlayabilir. Diş hücreleri ile beyin hücrelerinin yakın olması hasebiyle bir sinüzit dahi diş ağrısı oluşturabilir. Bütün bu ağrı sebeplerinin tespit edilmesi ve kısa sürede tedavi edilmesi gerekir.

 

Diş ağrısı, kişinin hayat standartlarını büyük oranda düşürür. Öyle ki yemek yiyemez, uyku uyuyamaz hale getirir. Halk arasında ise birçok farklı uygulamanın yapıldığı görülür. Aslında bu uygulamaların veya yöntemlerin hiçbirisi diş ağrısının kesin çözümü değildir. Bir kısmı ağrı kesici niteliğindedir. Ağıza veya diş hücrelerini uyuşturur. Bazıları ise diş dokularına dahi zarar verebilir. Diş ağrısı konusunda acilen bir diş hekimine müracaat edilmelidir. Aksi halde dişin çekilmesine kadar süreç ilerleyebilir.

İnsanların dişleri ile ilgili yaşadıkları problemler arasında ağrı, en çok korkutan ve en büyük rahatsızlık veren durumlardan birisidir. Dişlerde oluşan ağrıların sebepleri arasında genellikle diş iltihapları, çürümeler veya hava etkisi ile diş hassaslaşması oluşturan durumlar bulunmaktadır. Bu gibi etkilerle ortaya çıkan diş ağrısı problemlerinin belirlenebilmesi için merkezimize başvuran hastalarımız, uzman diş hekimlerimizin yapmış olduğu muayeneler sonrasında nedeni tam olarak belirlenebilen ve çözümü oluşturulabilen bir hizmet alabilmektedir. Diş hekimlerimiz tarafından verilen hizmetler sayesinde ağrı problemlerinin giderilmesi için gereken ilaç tedavisinden cerrahi uygulamalara kadar en basitinden en kompleksine kadar tüm yöntemler uygulanabilmektedir. Ağrı tedavilerinde hekimlerin sunmuş olduğu önerilere birebir olarak uyulması ile kısa sürede sorunlardan kurtulabilirsiniz.
diş ağrısı

Diş Ağrısı Tedavisi Uzmanlık Gerektirir

İnsanlar yaşadıkları tıbbi birçok sorunda uzmanlık fikrine ihtiyaç duyduklarından dolayı hastanelere başvurarak, doktor muayenesinden geçip gerekli ilaç veya cerrahi tedavileri uygulamayı denemektedir. Fakat diş ağrısı gibi sorunların tedavisi için birçok insan ev ortamında kendi yöntemlerini denemeye kalkarken, aslında kesin bir çözüm elde edilemeyen ve belki dişe daha fazla hasar verilen bu tedavi yöntemleri terk edilmelidir. Bu yöntemler yerine merkezimiz gibi profesyonel şekilde diş hekimliği hizmetleri veren bir kuruma başvurarak, etkin ve kesin bir çözümün elde edilmesi sağlanmaktadır. Çünkü hekimlerimiz, sağladıkları yöntemlerde tam olarak soruna işaret eden ilaç veya uygulamanın oluşturulmasını sağlamaktadır.

Diş Ağrısı Tedavisi İçin Neler Yapılmaktadır?

Kişinin gündelik hayatında ve iş hayatında büyük bir sıkıntıya yol açan diş ağrısı ilerleyen durumlarda yemek problemleri, uyku problemleri ve iletişim problemleri de oluşturabilir. Bu gibi durumlarda sadece ağrı kesici ilaçların kullanılması yeterli olmayıp, acil bir şekilde diş hekimine başvurulması gerekmektedir. Hekimlerimiz, yaptıkları incelemeler sonrasında öncelikle diş iltihapları veya çürümelerinin giderilmesini ve daha sonrasında ise gereken durumda dişin çekilmesini sağlayarak, ağrı sorununa kesin bir çözüm oluşturmaktadır. Ağrı tedavileri için hekimlerimiz tarafından yapılan uygulamalarda öncelikle ağrının temeline inebilmek için tüm incelemeler yapılır ve daha sonrasında bu ağrıyı oluşturan etmenlerin ortadan kaldırılması için gereken tedavi yöntemlerinin uygulanmasına geçilir.

Anında Randevu Alın Diş Ağrılarınıza Son verin: