20’lik Diş

20'lik diş ataşehirde Birçok kişinin hayatını zindana çevirmekte olan ve zaman içerisinde çok ciddi problemler çıkaran 20’lik diş genellikle 18 ve 30 yaş arasında çıkması gereken dişlerdir. 20 yaş dişi diye de adlandırmakta olunan bu dişler 11 ve 13 yaşlarında çıkan azı dişlerinden sonra eğer yeterli çene mesafesi varsa ortaya çıkmaktadır bu durumda en büyük sorun dişin çıkabilmesi için yeterli olan mesafenin ağızda bulunmamasıdır. Özellikle ağız içinin dar olduğu durumlarda yirmilik dişlerin çıkmaya çalışması ve büyüme temayülü oldukça büyük sorunlar ortaya çıkartmakta böylece ağızdaki bütün diş sağlığını etkileyen bir sorun olarak ön plana çıkmaktadır.

Altta ve üstte bulunan yirmilik dişlerin çekilebilmesi için mutlaka kurumumuza müracaat edilmeli ve deneyimli hekimlerimiz tarafından muayene olunmalıdır. Zira bütün yirmilik dişlerin çekilmesine gerek yoktur. Yirmilik dişlerin çekilebilmesi için genellikle üç veya 6 ayda bir iltihaplanması, diş etinde ağrıların oluşması veya diş eti cebi sebebiyle diş çürüklerinin meydana gelmesi gerekmektedir. Ayrıca üst çenede bulunan yirmilik dişlerin çıkıp alt çenede bulunan yirmilik dişlerin çıkmadığı durumlarda da genellikle 20’lik diş çekimi hastalarda rahatlama meydana getirecektir. Böylece diğer dişlerin de çürümesinin önüne geçilecektir. Ayrıca sürekli olarak iltihaplanan ve çürümüş olan yirmilik dişler çekilmediği takdirde kist ve tümör gibi unsurlar çene kemiğinde veya diş bölgesinde meydana gelebilir.

 20lik Diş Ağrısı

Eğer azı dişlerinden sonra yeterli mesafe yoksa ve 20’lik diş çıkmaya çalışıyorsa ortaya büyük bir sorun çıkmış demektir. Zira dişin genellikle yer darlığından dolayı yarısı çıkacak geri kalan yarısı ise çene kemiğine gömülü bir şekilde duracaktır. Bu sebepten dolayı dişle et arasında bir cep meydana gelecektir. Diş eti cebi dediğimiz bölgeye yemek yedikten sonra çeşitli şekillerde yemek artıkları ve bir süre sonra da bakteri birikmesi meydana gelecektir. Fırçalama noktasında da son dikkat edip dip tarafta bulunmakta olan yirmilik dişlerin çevresinde oluşan diş eti cebi istenen şekilde temizlenemeyeceği için belli bir süre sonra dişte çürüme meydana gelecek buna eşlik eden diş eti enfeksiyonları da kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple birçok kişide tam olarak çıkamayan yirmilik dişler oldukça büyük bir sorun oluşturmakta, periyodik şekilde ağrı meydana getirmektedir

 

  Randevu Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun, En Kısa Sürede Size Geri Dönelim