Porselen Diş

Ağızda eksik olan dişlere çözüm bulunması gerek sağlık açısından gerekse estetik görünüm yönüyle oldukça önemlidir. Porselen diş uygulamaları estetik diş hekimliği alanında en sık tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Porselen dişler çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişler için yapılan ve doğal görünen, çiğneme ve konuşma işlevlerinin düzgün çalışmasının sürdürülmesini sağlayan uygulamalardır. Porselen dişleri yaptırabilmek için 18 yaşın üzerinde olmak gereklidir. Diş estetiğini sağlamak için ortodonti gibi yöntemlerden yararlanmak istemeyenler için porselen uygulamalar önemli bir alternatif oluşturmaktadır. Bu uygulamadan faydalanmak isteyenler herhangi bir sebeple dişini kaybetmiş, dişi kırılmış ya da şekil değiştirmiş olanlar ile diş renginde değişiklik olmuş kişilerdir.

Porselen diş kaplamaları hastaların taleplerini ve dişlerinin durumunu göz önünde bulundurarak tedavide alternatif sunmak amacıyla farklı çeşitlerde yapılmaktadır. Porselen kaplamalar metal destekli olabildiği gibi zirkonyum destekli de olabilmektedir. Porselen kuron-köprü uygulamalarımızdan yararlanabileceğiniz gibi full porselen kaplamalarımızdan da yararlanabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column]

porselen diş
[/vc_row]

Porselen Diş Kaplama

Porselen diş uygulamamız ile dişlerinin görünümünün estetik olmadığını düşünenler için doğal bir diş ve gülüş görünümü sağlanmaktadır. Zirkonyum porselenlerin diş tedavilerimizde kullanılmasının avantajları:

Estetik bir malzemedir. Bu nedenle özellikle ön dişler için tercih edilmektedir.

Işık geçirgenliği özelliği taşıyan bir malzeme olduğundan dişlerde doğal görünüm yakalanabilmektedir. Buna karşın sağlıklı dişlerde ışık geçirgenliğinin tam olmasının sağladığı görüntü metal destekli porselen kullanımında sağlanamamaktadır.

Metal destekli porselenlere kıyasla zirkonyum porselenler diş eti ile uyum açısından daha iyi sonuç vermektedir ve diş eti morlukları görülmemektedir.

Zirkonyum dokulara dost olarak nitelendirilebilecek bir malzemedir ve alerjik etkileri yoktur.

Dişlerde soğuk ya da sıcağa karşı hassasiyet oluşumunu önlemektedir.

Dayanıklı ve dirençli bir malzeme olduğundan arka dişlerde dahi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kadar güçlü bir yapısı olması ışığı geçirecek estetiklik ve zariflikte olmasını engellememektedir.

İçeriğinde metal bulunmadığından tat değişikliğine ya da kokuya yol açmamaktadır.

Yüzeyinin pürüzsüz olması sebebiyle plak birikimi yapmamaktadır.

Yiyecek ve içeceklerin diş rengini bozan özelliklerinden etkilenmemektedir.

Normal dişlerde olduğu gibi fırçalama yapılma olanağı bulunmaktadır.