İmplant Nedir?

Diş tedavileri ülkemizde ihmal edilen konular arasında yer almaktadır. Genel olarak diş fırçalama alışkanlıklarının olmaması ve diş ile ilgili tedavilerin önemsenmemesi sebebi ile diş rahatsızlıkları ilerleyebilmektedir. Pek çok kişi diş ağrısı çekmeden ya da başka sorunlar yaşamadan diş hekimine başvurmamaktadır. Bu şekilde önemsenmeyen ve ihmal edilen diş bakımları sonucunda da diş kayıpları gibi sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Ağız içerisinde eksilmiş olan dişler ile ilgili olarak yürütülecek tedaviler içerisinde en ideal ve uzun ömürlü olanı implant tedavisi olarak adlandırılan tedavidir. İmplant tedavisi, çeşitli sebepler ile kırılmış, kurtarılamayacak kadar çürümüş ve çekilmiş olan dişlerin yerine özel tedavi yöntemleri ile diş eklenmesi şeklinde uygulanmaktadır.

implant

İmplant Tedavisi

 

İmplant tedavisinin uygulanması belirli bir sürecin işletilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Öncelikle önceden kaybedilmiş ya da çekilmiş olan dişin alt kısımlarının iyileşme sürecinin beklenmesi gerekmektedir. İyileşme süreci ile birlikte gerekli muayeneler yapılarak çenenin kemik yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol sonrasında çene yapısında bir sorun ile karşılaşılmadığı durumda implant çalışmaları başlamaktadır. İmplant işleminin yapılabilmesi için öncelikle çene kemiğine gerekli implant alanının açılması gerekmektedir. Uygun malzemeler ile çene kemiğinde açılmış olan özel alana ağırlıklı olarak metal bir parça yerleştirilmektedir. Yerleştirme işlemi çene kemiğine vidalama şeklinde gerçekleştirilmektedir. Vidalama işlemi yapılan metal parçanın üzerine gerekli parçalar eklenerek üzerine diş yerleştirilecek alan oluşturulmaktadır. En son işlem olarak da ağız ve çene yapısına uygun olarak hazırlanmış olan diş bu alana yerleştirilir. İmplant tedavisi özen ve bilgi gerektiren özel bir süreçtir.

İmplant tedavisi sadece diş eksilmesi yani diş kayıplarının oluştuğu alanlar için kullanılan bir tedavidir. Tedavi aşamasında çene kemiğine yerleştirilen metal malzemeler titanyum gibi kolay şekilde deforme olmayacak ve insan sağlığını etkilemeyecek malzemelerden seçilmektedir. Bu sayede yerleştirilen metal malzeme sağlık açısından olumsuz bir durum yaşanmamasını sağlayacaktır. Bu noktada kaliteli ürün kullanılması önem taşımaktadır. Gerekli muayeneler yapılarak ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan implant tedavisi uzun süre kullanılabilir halde olacaktır. Bunun yanı sıra ağız ve diş sağlığını ve bakımlarını aksatmamak kullanım süresini arttıracaktır.

İmplant diş yapay diş kökü olarak tanımlanmaktadır. Eksik dişin yerine ve kaybedilmiş kısımları tamamlamak için çene içine ve üstüne yerleştirilerek uygulanmaktadır. Diş kayıpları genellikle estetik sorunu olarak görülmektedir. Ancak bu durum sağlık açısından oldukça önemlidir ve diş kayıpları sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle tedavileri aksatmamak çok önemlidir. Kalıcı olarak risklerden kurtulmak istiyorsanız hekimlerimize başvurabilirsiniz. Modern teknoloji sayesinde sizler için kusursuz hizmet sunmaktayız. Böylece diş kayıplarından korunacak ve sağlıklı dişlere sahip olacaksınız.

İmplant Diş Hakkında

İmplant diş estetik açıdan oldukça ilgi görmektedir. İşlevsel açıdan uygun bir tedavi olan implant 5 ile 15 dakika içinde yerleştirilmektedir. Öncesinde işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Çene kemiği kaynaması için yaklaşık 2 ay beklenmektedir. İmplantın kalitesine göre bekleme süresi değişim göstermektedir. Porselen dişlerin ölçümü alındıktan sonra dişlerin yerine takılması sağlanır. İmplant destekli protezler ve implant üstüne yapılan diş ve protezler bulunmaktadır. Bunlar avantajları nedeniyle oldukça beğenilmektedir. Uygulaması kolaydır ve estetik açıdan katkısı büyüktür. Ağız hijyeni kolaylıkla sağlanmaktadır. Kemik kaybı engellenir ve konuşma doğallığı korunur. Çiğneme, ısırmada sorun kalkar. Yumuşak dokularda aşınmalar azalmaktadır. Kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara yerleştirilen implantlar için bize danışabilirsiniz. Kullanılabilir dişlere sahip olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden hekim kontrollerinize gelmelisiniz. Hekim muayesinden sonra tedavi netleştirilmektedir. Çiğneme sağlığı, şekil bozuklukların giderilmesi, kemik kaybı engellenmesi gibi avantajlar sayesinde implant uygulaması tercih edebilirsiniz.

İmplant Diş Uygulaması

İmplant diş uygulaması ağrısızdır ve oldukça kolaydır. Tedavi olan hasta rahatsızlık yaşamaz. Diş eksiklikleri için implant uygulanabilmektedir. Ayrıca bu durum çene kemiği erimesini engellemektedir. 2 ay kadar süren bir tedavi için zaman kaybetmeden başvurunuzu yapabilirsiniz. Uygulamadan sonra yumuşak gıdalar tüketilmesi tavsiye edilir. Ağrı kesici kullanımı, buz kompres uygulaması hastalar tarafından tercih edilebilmektedir. İmplant marka ve kalitesi değişim göstermektedir. Bu nedenle kemik erimesini önlemek adında implantlarınızı özenle seçmelisiniz. Denetimli tedavi sayesinde sonuçtan oldukça memnun kalacaksınız. Kalitesiz ürünler ciddi sorunlara yol açmakta ve ağızdan çıkartılmaktadır. Bu nedenle istediğiniz zaman bizimle iletişim kurabilir ve malzemeleri inceleyebilirsiniz.
İmplant tedavisi için randevu almak için aşağıdaki formu doldurun, sizleri arayalım.