logo

Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi tek yöntemden ibaret bir uygulama değildir. Hastanın ağız ve diş sorunlarına göre tedavi planlaması yapılmaktadır. Çapraşık dişlerin düzeltilmesi için tedavi görmekte olan hastalarda kullanılmak üzere diş telleri sabit ya da hareketli farklı çeşitlere sahiptir. Diş eksikliği nedeniyle görülen bir tedavi olan implant uygulaması da bir ortodonti uygulamasıdır. Ortodontik tedaviler hastanın yaşı, cinsiyeti, ağız yapısı, şikayeti ve diş hekimimizin öngördüğü tedavi programına göre şekillenmektedir. Temel olarak iki çeşit tedaviden söz etmek mümkündür. Bunların ilki hareketli apereylerin kullanıldığı, hastanın kendi takibini yaptığı sistemdir. Belirli sürelerde ortodonti uzmanına kontrol ettirmenin yeterli olduğu bu yöntemde tedavi sürecinde hasta kullandığı apereyleri takıp çıkarabilmektedir. Diğer yöntem ise sabit apereylerin kullanılmasıdır. Bu yöntemde takıp çıkarma işlemleri uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

ortodontik tedavi

Ortodontik Tedavi Çeşitleri

Her yaşta yapılması mümkün olan ortodontik tedavi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır ve buna özen gösterilmesi tedavi sürecinin başarısını belirlemektedir. Tedaviye başlamadan önce ağız ve diş ile ilgili uzman hekim tarafından sorulan tüm konularda açık ve net cevaplar verilmelidir. Tedavi sürecinde ortodonti uzmanı tarafından verilen tavsiyelere mutlaka uyulmalıdır. Aşırı sıcak ya da soğuk yiyecek ve içecekler tüketmekten kaçınılmalıdır. Diş yapısına ve tedavinin yapıldığı bölge ile apareylere zarar verecek keskin ve sert gıdaların tüketiminden de uzak durulmalı ve hekimin önerisi doğrultusunda ağız temizliği yapılmalıdır.

Ortodontik tedavi için sabit bir ücretten söz temek mümkün değildir. Her hastanın ağız ve dişlerinin yapısı birbirinden farklı olduğundan ortodonti tedavisinde kullanılacak malzeme ve tedavi süreci değişmekte bu da fiyatların sabit olmamasına yol açmaktadır. Yapılacak işlemin cinsi fiyatları etkileyen temel unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılan malzemeler de fiyatları değiştiren unsurlardır. Hastaların beklentilerini en iyi karşılayacak ve bütçelerine de uygun alternatif ortodonti malzemelerimiz bulunmaktadır. Uygulama sırasında kullanılan teknolojik ekipmanlar da tedavi fiyatları üzerinde etkilidir. Diş hekimlerimiz ile görüşme yapmanız durumunda ağız ve diş yapınıza uygun tedavi için talep edilecek ücret hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

TEDAVİLER