logo

Diş Beyazlatma

Günlük hayatta sürekli bir şekilde tüketilen çay, kahve, sigara ve diğer gıda maddeleri nedeniyle dişlerde bulunan beyazlık kaydedilebilir. Tekrar beyaz bir dişe kavuşmak için porselen diş uygulaması yapılabileceği gibi daha kolay ve alternatif bir yöntem olarak diş beyazlatma işlemi de gerçekleştirilebilir. Hem ekonomik bir yöntem olan hem de dişlerin aşınmamasını sağlayan bir yöntem olarak beyazlatma işlemi daha koruyucu bir işlemdir. Merkezimizde en çok tercih edilen diş estetiği işlemlerinden biri olarak beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Hekimlerimiz tarafından yapılan inceleme sonrasında porselen diş uygulaması yerine bu uygulamanın yapılması uygun görüldüğünde hastalarımız için sağlıklı ve kaliteli bir uygulama ile beyazlatma işlemi uygulanır.

diş beyazlatma

Merkezimizde gerçekleştirilen uygulamalarda öncelikle dişlerde oluşan renk değişimi belirlenir. Genel olarak kişiye özel bir şekilde genetik yapı ile birlikte gelen diş rengi aynı şekilde saç rengi gibi özel bir durumdur. Dişin yapısında bulunan farklı elementlerin birbirleriyle oranları renginde de etki gösterir. Diş yüzeyinde bulunan minik deliklerden oluşan yapı nedeniyle zaman içerisinde birçok gıda maddesi kullanımı ile birlikte düşlerin doğal renginde farklılaşmalar oluşabilir. Genellikle dişlerde oluşan sarı ve hafif kahverengi renk değişimleri sonrasında diş beyazlatma işlemi daha başarılı bir sonuç göstermektedir. Fakat çok koyu şekilde kahverengi veya griye yakın bir renk değişimi ile değişim göstermiş dişlerde gerçekleştirilen işlemler çok daha zor olmaktadır. İşlemin zorlaşması sonucu, gerçekleştirilecek seansların sayısında da artış görülür.

Kalıcı Diş Beyazlatma 

Kurumumuzda verilen diş beyazlatma hizmeti iki farklı yöntemle gerçekleştirilir. Bu yöntemlerden birisi muayenehanede hekim tarafından gerçekleştirilen yöntem olmakla birlikte diğeri ise evinizde kendi uygulayabileceğiniz yöntemdir. Hekimlerimiz tarafından muayenehanelerimizde gerçekleştirilen işlemlerde dişin yapısı ve rengine göre tek seans veya daha fazla seans ile işlem tamamlanabilir. İşlemin amacında dişlerin izole edilmesi ve üzerlerinde beyazlatma işlemi sağlayacak jel kullanılması bulunur. Beyazlatma işlemi için bu jelin ısısı ve lazer cihazlar kullanılabilir. Beyazlatma işlemi sırasında dişlere ısı vermeden kullanılan lazer cihazları sayesinde işlem yapılarak hızlı bir sonuç elde edebiliyoruz.

 

TEDAVİLER